חיפוש אפקטיבי בגוגל

10 דרכים ש- 96% מהאנשים לא מכירים לחיפוש אפקטיבי בגוגל, כמה פעמים התחלתם חיפוש אחר מידע ולא הייתם בטוחים מאיפה להתחיל? מה לחפש וכיצד למצוא את המידע

מחבר/כותב המאמר: ש. סביר
תאריך: 27/08/2020

1.שיטת ה- "או"
כמה פעמים התחלתם חיפוש אחר מידע ולא הייתם בטוחים מאיפה להתחיל? במקום להריץ כמה חיפוש , אתם יכולים לשים את הסמל "|" (או "או") בין הערכים בשורת החיפוש.

 

2. שימוש במילים נרדפות
אם אתם רוצים להגיע לאתרים שיכולים לעזור לכם במידע על תחום מסוים אבל יש לכם יותר ממילה ספציפית אחת – תוכלו להשתמש בסמל "~" כדי למקסם את התוצאות הרלוונטיות.

 

3. חיפוש ישיר בתוך האתר
קראתם מאמר מעניין באתר כלשהוא ,עכשיו אתם לא מוצאים אותו ובא לכם לקרוא אותו שוב?
בשורת החיפוש בגוגל כתבו את כתובת האתר ואז את הערך אותו אתם רוצים למצוא. לדוג': tochenist.com וורדפרס יוביל אותי ישירות למאמר על איך לפתוח בלוג וורדפרס באתר של נאור נרקיס.

 

4. כוחה של הכוכבית
מכירים את זה שהמוח מחליט להתעלל בכם ומעלים מכם בדיוק את המילה\ביטוי הספציפי שאתם מחפשים? נסו להשתמש בכוכבית במקום הביטוי החסר – ואולי תמצאו.

 

5. להשלים משפטים בעזרת גוגל
אם המוח ממש מתעלל בכם היום, וכדי למצוא מידע חסר לכם כמה מילים בתוך משפט – תוכלו להשתמש בטריק הבא: כתבו את המילה הראשונה והאחרונה שאתם זוכרים ובאמצע AROUND + (מספר המילים בערך שחסר לכם ) לדוגמא אם חסר לי 4 מילים (בערך) להשלים משפט מהשיר שושנים עצובות של עידן רייכל : ירדתי (4)AROUND שושנים = הגעתי ל:מילים לשיר שושנים עצובות

 

6. להשתמש במסגרת זמן
לפעמים אנחנו רוצים לבסס עובדה כלשהיא או אירוע בתאריך ושנה, ואין לנו מושג.. אפשר להשתמש במסגרת זמן ושלוש נקודות בשורת החיפוש כדי למצוא את השנה המדויקת. דוגמא: ניצחון נבחרת ישראל בכדורגל 1990…2018

 

7. להשתמש במילה מכתובת האתר
אתם רוצים למצוא מאמר כלשהו ואין לכם מושג, אבל אתם זוכרים\משערים שבכתובת הURL של האתר יש מילה שתוביל אתכם למאמר? כדי לחפש בתוך כתובות URL כתבו intitle:dog לדוג' יחפש לכם מאמרים שבכתובת שלהם מופיעה המילה dog.

 

8. לחפש לפי אתרים דומים
אם כל מה שכתבנו עד כה לא עזר, ואתם לא זוכרים ביטויים מהמאמר או מכתובת האתר, אבל אתם זוכרים לאיזו תעשייה משתייך האתר, איזה אתרים שאתם מכירים דומים לו ..תוכלו לחפש את האתר המבוקש לפי האתרים האלה. לדוג': אני מחפש אתר בתחום הנעלת ספורט, ואין לי מושג מאיפה להתחיל..אני כותב בחיפוש: related:nike.com (שימו לב שאין רווח בין המילים) וגוגל יציג לי אתרים דומים כמו אדידס,ריבוק וכו'…

 

9. להכתיב לגוגל באיזה סדר לחפש
שימוש בגרשיים " " כדי לעטוף משפט\ביטוי מסוים יכול לעזור לכם למקד את התוצאות בחיפוש, על ידי שימוש בגרשיים אתם מאלצים את גוגל לחפש תוצאות בסדר הספציפי שהגדרתם לו. כיף להכתיב לגוגל מה לעשות , לא?

 

10. להוריד מילים לא רלוונטיות מראש
כדי לשפר את תוצאות החיפוש שלכם, תוכלו לצמצם לגוגל מראש מה לא לחפש על ידי הוספת הסימן מינוס והמילים שלא מעניינות אתכם. לדוג': אתם רוצים למצוא אתרים שמדברים על ספרים מעניינים אבל לא מחפשים לרכוש את הספרים האלה דרך הרשת, תכתבו בחיפוש: ספרים מעניינים -קנייה.

לסיכום:

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הצטרפו לרשימת התפוצה:
כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים ל-"קומפיוטק - פתרונות אינטרנט לעסקים" בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י "קומפיוטק - פתרונות אינטרנט לעסקים".