הוספת קטעי קוד לאתר

לפעמים נרצה להוסיף קטעי קוד לאתר שלנו בכדי להשיג עוד פונקציונליות נוספת בדפי האתר או שבמקום תוסף לכתוב קוד שיחליף את פעולת התוסף, בעזרת התוסף Code Snippet נוכל לכתוב את קטעי הקוד האלו ולהוסיף למקום שבו אנו רוצים שיפעל באתר. במדריך זה נסקור את התוסף ותלמדו כיצד להוסיף קטעי קוד לאתר שלכם.

מחבר/כותב המאמר: ש. סביר
תאריך: 15/10/2020

תוסף Code Snippets (קטעי קוד) נותן לך דרך בטוחה וקלה להוסיף פיסות קוד לקובץ functions.php, שהוא חלק מתבנית הוורדפרס שבחרת.

הקובץ functions.php מכיל המון מידע חשוב אודות אופן הפעולה של אתר ה-WordPress שלך והתבנית הנוכחית. בעת הוספת קטעי קוד מותאמים אישית לקובץ זה ביכולתיך להוסיף תכונות ופונקציות חדשות, או לשנות את אופן הפעולה של האתר שלך אבל אתה צריך להיזהר, במקרה שהקוד לא תקין אות שגוי אתה עלול להסתבך בבעיה ולהקריס (מלשון קריסה) את אתר הוורדפרס שלך, כך שאם אינך מתכנת או מבין בקוד וללא ניסיון עדיף להימנע מלבצע שינויים בקובץ זה או להכניס קטעי קוד דרך התוסף.

התוסף Code Snippets נותן לך דרך להפחית את הסיכון לקריסת האתר שלך, תוסף Code Snippets מעניק לך ולמנהלים אחרים של האתר דרך מהירה לראות אילו שינויים בוצעו בקובץ זה. שימוש בתוסף זה מסיר את הצורך לעבוד ישירות על קובץ functions.php, ולכן הופך את שינוי האתר שלך להרבה יותר פשוט, והרבה פחות מסוכן.

קטעי קוד (סניפטים) של וורדפרס ניתן למצוא בכל רחבי האינטרנט, כמו גכן, אתה יכול ליצור בעצמך ולכתוב קוד. עריכת הקובץ functions.php נותנת לך דרך קלה לשדרוג ושינוי התנהגות האתר שלך. כעת, באמצעות תוסף זה תוכלו לנצל את קטעי הקוד הללו, מבלי להתפשר על אתרכם.

 

כיצד להשתמש בתוסף Code Snippets באתר האינטרנט שלך?
מכיוון שהתוסף Code Snippets הוא חופשי לשימוש, ניתן להתקין אותו באתר שלך ישירות מספריית התוספים (ריפוזיטורי) של וורדפרס.

לשם כך היכנס לאיזור הניהול של האתר שלך ואז נווט אל תוספים> הוסף חדש באמצעות תפריט סרגל הצד.

במסך התוספים בחר תוסף חדש, הזן 'Code Snippets' מאת Code Snippets Pro בשדה החיפוש ואז התקן את התוסף מתוצאות החיפוש.

 

התקנת תוסף Code Snippets
לאחר התקנת התוסף והפעלתו, ניתן לגשת לתכונות התוסף מפריט התפריט החדש של סרגל הצד.

 

Code Snippets Add Plugin

 

 

הוספה בטוחה של קטע קוד לאתר הוורדפרס שלך
לאחר שמצאתם או כתבתם קטע קוד PHP, תוכלו ליצור קטע חדש דרך העמוד הוסף חדש של התוסף.

 

הוסף קטע קוד חדש
לאחר שנתת לקטע שלך שם והוספת הקוד, תוכל גם לכתוב תיאור שיעזור לך לזכור את מטרת הקוד. זה יכול להיות שימושי גם למשתמשים אחרים שעובדים באתר שלך עכשיו, או בעתיד.

 

Code Snippets Add New

 

תיאור קטעי קוד
כאשר קטע הקוד שלך מוכן, תוכל ללחוץ על כפתור השמירה וההפעלה כדי להפעיל אותו. לחלופין, תוכל פשוט לשמור אותו עד שהוא מוכן להפעלה.

את כל קטעי הקוד שלך ניתן לנהל ממסך 'נהל' של התוסף. זה מאפשר לך לראות באופן מיידי את הסטטוס שלהם ולהפעיל או להשבית אותם.

 

Code Snippets Description

 

נהל קטעי קוד
תכונות אחרות של תוסף זה מאפשרות לך לייבא ולייצא קטעי קוד. זה מקל מאוד על שיתוף הקטעים בין אתרי וורדפרס. אתה מקבל גם גישה לכמה הגדרות כדי לשלוט על האופן שבו הפלאגין עובד באתר שלך.

 

Code Snippets Manage

 

לסיכום:

אם ברצונך להוסיף קטעי קוד לאתר הוורדפרס שלך, או אלה שכתבת בעצמך או שרכשת ממקומות אחרים, אז שימוש בתוסף זה הוא אפשרות בטוחה. היכולת לראות בקלות אילו קטעי קוד פעילים באתר שלך, כמו גם הדרך להוסיף אותם מבלי לערוך את קובץ ה- function.php ישירות בעצמך, יכול לחסוך לך הרבה בעיות בהמשך הדרך.

אם יש לך שאלות לגבי תוסף זה או עבודה עם WordPress תוכל ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור

שתפו את המאמר:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
הצטרפו לרשימת התפוצה:
כל זכויות היוצרים והקניין הרוחני המופיעים באתר זה לרבות התוכנה, בסיס הנתונים, הטקסטים, התיאורים, עיצוב האתר, הקבצים הגרפיים, התמונות, וכל חומר אחר הכלולים בו, אם לא נאמר מפורשות אחרת, שמורים ל-"קומפיוטק - פתרונות אינטרנט לעסקים" בלבד. אין להפיץ, לשכפל, להעתיק, למכור, לשדר, לפרסם, או לעשות כל שימוש מסחרי כלשהו בכל או בחלק מתכניו של האתר, כולל מוצרים, תמונות, גרפיקה, תיאורים, עיצוב וכל דבר אחר המוצג באתר, אלא אם ניתנה רשות כתובה וחתומה לכך בכתב ומראש ע''י "קומפיוטק - פתרונות אינטרנט לעסקים".